یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ۲۱:۰۰
Sunday Jun 16, 2024 21:00
 

ابتلای ۳ کودک هرمزگانی به سرخک/ واکسیناسیون کودکان را جدی بگیرید

تندرستی کودکان , دکتر حسین شهریاری , متخصص کودکان , tandorostikoodakan
تندرستی کودکان: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شناسایی ۳ کودک مبتلا به سرخک در این استان خبر داد و گفت: خواهشمندیم خانواده‌ها، واکسیناسیون به‌موقع کودکان را جدی بگیرند.
فاطمه نوروزیان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۳ کودک ۳ تا ۱۲ساله که با وجود تزریق واکسن، به سرخک مبتلا شده بودند، در بندرعباس، رودان و قشم شناسایی شدند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به برنامه واکسیناسیون عمومی کودکان و برنامه کشوری حذف سرخک، حتی یک مورد ابتلا به این بیماری از نظر پزشکی طغیان محسوب می‌شود. به دنبال شناسایی ۳ کودک مبتلا به سرخک، در مجموع ۹۸ کودک دیگر که با آن‌ها در تماس بودند، معاینه و بررسی شدند که هیچ‌یک از آنان مبتلا نبودند.
 
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه از ۲۰ کودک  مشکوک دوباره آزمایش گرفته شد که همه موارد منفی اعلام شدند، افزود: بیماریابی خانه به خانه و آموزش چهره به چهره در مناطق محل سکونت کودکان مبتلا، از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه است.
 
نوروزیان خاطرنشان کرد: از مردم هرمزگان خواهشمندیم واکسیناسیون به‌موقع کودکان را جدی بگیرند و در صورت مشاهده تب به همراه دانه‌های جلدی در پوست کودک، ضمن جلوگیری از تماس کودک با دیگران، بلافاصله به پزشک مراجعه کنند. خانواده‌ها  واکسیناسیون نوزادان را مرتب و بر اساس برنامه اعلام شده انجام دهند.
منبع:ایسنا
۵ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر : ۶۷۲
کلیدواژه ها: تندرستی کودکان , دکتر حسین شهریاری , متخصص کودکان , tandorostikoodakan

نظر بیننده ها

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید