جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ۱۴:۰۰
Friday Jul 19, 2024 14:00
 

کانادا واکسن فایزر را برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله مجاز کرد

تندرستی کودکان , دکتر حسین شهریاری , متخصص کودکان , tandorostikoodakan کرونا covid19
تندرستی کودکان: سازمان نظارت بر داروها در کانادا پس از آمریکا تزریق دز کاهش یافته واکسن کووید-۱۹ فایزر را برای رده سنی کودکان پنج تا ۱۱ ساله تأیید کرد.
به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، به دنبال تصمیم مقامات آمریکایی که ماه گذشته واکسن کووید-۱۹ فایزر را برای تزریق به کودکان پنج تا ۱۱ ساله تایید کردند، تنظیم کننده ارشد بهداشت کانادا نیز تزریق دز کاهش یافته این واکسن را برای این رده سنی کودکان تایید کرد.
 
این دز کاهش یافته واکسن کرونای فایزر که کانادا برای تزریق به کودکان پنج تا ۱۱ ساله مجاز اعلام کرده است، همان دز کاهش یافته  واکسن معمولی فایزر است که در آمریکا توزیع شده است.
 
این اولین واکسن کرونا است که برای این گروه سنی در کانادا تایید شده است. این کشور ابتدا یک سال پیش تزریق واکسن فایزر را برای همه افراد بالای ۱۶ سال و در ماه مه میلادی برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال مجاز کرد.
 
دز کاهش یافته فایزر حدود یک سوم دز طبیعی این واکسن برای بزرگسالان است. این شرکت داروسازی اعلام کرد که این دز کاهش یافته واکسن برای کودکان که با فاصله سه هفته تزریق می‌شود، در طول آزمایش‌های بالینی نشان داد که به اندازه دز کامل برای بزرگسالان مؤثر است.
 
مقامات کانادایی اعلام کردند: انتظار می رود دزهای واکسن کرونا کودکان در هفته آینده به سایت های واکسیناسیون برسد و تقریباً سه میلیون دز واکسن تا پایان هفته جاری توزیع می شود.
 
به گزارش ایرنا،  ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.  ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
منبع: ایرنا
۱ آذر ۱۴۰۰
کد خبر : ۷۳۱
کلیدواژه ها: تندرستی کودکان , دکتر حسین شهریاری , متخصص کودکان , tandorostikoodakan کرونا covid19

نظر بیننده ها

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید