یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ۲۳:۲۶
Sunday May 26, 2024 23:26
 

طرز تهیه پارافیت میوه ای

دکتر حسین شهریاری , سلامت کودکان , تغذیه,  کودک, فرزند, آشپزخانه
سلامت کودک: هیچ چیز لذت بخش‌تر از آن نیست که شما بتوانید یک میان وعده یا دسر خوشمزه را در کمتر از پنج دقیقه تهیه کنید. پارافیت میوه ای میان وعده‌ای خوشمزه و بسیار ساده است که می‌توانید برای پذیرایی در مهمانی‌ها از آن استفاده کنید.
این دسر خوشمزه خیلی راحت آماده می‌شود و به مواد خیلی زیاد برای درست کردن آن نیاز ندارید. میان وعده و دسرهای سالمی که در خانه درست می‌کنید راه خوبی برای اطمینان از تغذیه مناسب بچه‌ها است. حتی می‌توانید با کمی خلاقیت و سلیقه بسته به تم مهمانی یا تولد از میوه‌های مناسب فصل استفاده کنید و پارافیت‌های رنگارنگ درست کنید.
در این قسمت از آشپزخانه کودکت به شما طرز تهیه پارافیت میوه ای نارنجی را آموزش خواهیم داد که مناسب فصل پاییز و تابستان است.

 

مواد لازم برای تهیه پارافیت میوه ای
میوه‌هایی مانند: مانگو، هلو، پرتقال، آناناس و زردآلو
خامه زده شده
پاستیل ذرت برای تزئین
مواد لازم برای تهیه پارافیت میوه ای :

 

طرز تهیه پارافیت میوه ای
ابتدا شیشه‌های مربایی کوچکی را که به عنوان ظرف سرو پارافیت میوه ای در نظر گرفته‌اید را به خوبی بشویید سپس میوه‌های خود را به صورت مکعب‌های کوچک برش بزنید. می‌توانید خامه زده شده را در خانه تهیه کنید یا از فروشگاه بخرید. حتی می‌توانید اگر رژیم غذایی خاصی دارید از ماست یونانی و ماست چکیده شیرین استفاده کنید. یک لایه میوه خرد شده بریزید و یک لایه از خامه زده شده و در نهایت آن را با اسپرینکلز یا اسمارتیز و پاستیل تزئین کنید. به همین راحتی پارافیت میوه ای خوشمزه شما آماده است. می‌توانید از این دسر خوشمزه برای تغذیه بچه‌ها در مدرسه هم استفاده کنید.
 
حتی اگر دوست داشته باشید کمی بیسکویت خرد شده به لایه‌ها اضافه کنید تا پارافیت شما برای پذیرایی در مهمانی هم مناسب باشد. از خلاقیت و سلیقه خود برای تزئین این دسر استفاده کنید و در نهایت در کنار خانواده از خوردن دسری خوشمزه و سالم لذت ببرید.
 
همراه شدن با بخش آشپزخانه کودکت باعث می‌شود که بتوانید در جشن و مهمانی‌هایی که دارید با ساده‌ترین امکانات و استفاده از خلاقیتی که دارید غذا، دسر و میان وعده‌های خوشمزه‌ای درست کنید و در کنار خانواده اوقات خوشی داشته باشید.

 

نویسنده: نگین ابراهیمی

منبع: مجله تربیت کودک و فرزندپروری

۱۶ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر : ۶۶
کلیدواژه ها: دکتر حسین شهریاری , سلامت کودکان , تغذیه, کودک, فرزند, آشپزخانه

نظر بیننده ها

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید